چهارشنبه, 21 آذر 1397

 

 

نشست شورای هماهنگی دشت پایلوت شهرستان ارومیه برگزار شد

دومین نشست شورای هماهنگی دشت پایلوت شهرستان ارومیه در سال جاری با حضور فرماندار ارومیه و مدیر امور منابع آب شهرستان ارومیه و اعضای شورا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی، در این جلسه عباس حسن خانی انسداد چاههای غیرمجاز و آمار اراضی ارائه‌ شده در جلسه و اقدامات انجام‌یافته در کاهش اثرات بحران آب کافی ندانسته و خواستار اجتناب از بخش نگری ناشی از تعصبات اداری در بحث افزایش برداشتهای بی‌رویه از منابع آب زراعی سطحی و تغییر کاربری گسترده اراضی دیمی به آبی شد.

در ادامه مهندس خرم مدیر امور آب شهرستان ارومیه ضمن ارائه گزارشی از آمار اقدامات انسداد چاههای غیرمجاز درمحدوده امامزاده همچنین خسارات وارده به آبخوان و چالشها، صدور پروانه بهره‌برداری بهینه و مشکلات مرتبط ارائه نمود.

وی همچنین به بررسی راهکارهای پیشنهادی در جهت انسداد چاههای غیر مجاز پرداخته و بر رفع مشکلات و چالشهای موجود در این خصوص تاکید نمود.

شناسایی محل و مالکین اراضی غیرحقابه‌دار از مجاری آب زراعی و برداشت کنندگان غیرمجاز آب سطحی خصوصاً رودخانه‌های نازلو و باراندوز از موضوعات مطرح و مورد بحث حاضرین در این نشست بود.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی