سه‌شنبه, 30 بهمن 1397

 

 

نشست همکاری مشترک شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی واداره کل هواشناسی برگزار شد

نشست مشترک شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی واداره کل هواشناسی استان با حضور مدیرعامل و جمعی ازمعاونین و مدیریت وکارشناسان دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای و مدیرکل،معاون وکارشناسان اداره هواشناسی استان آذربایجان غربی دراین شرکت برگزارشد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی در این نشست مهندس کیومرث دانشجو مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هدف از برگزاری این نشست را ارتقاء همکاری بین سازمان هواشناسی و شرکت آب منطقه ای وتنظیم برنامه مشترک جهت تبادل آمار و اطلاعات برابر تفاهم نامه وزارت نیرو و سازمان هواشناسی دانست و گفت:در صورت تهیه تفاهم نامه مسئولیتها تفکیک و تعریف شده و روابط میان متولیان مدیریت سیلاب شفاف سازی می شود.

وی افزود: دوگانگی اطلاعات موجب تناقض گزارشات می شود و جهت جلوگیری از این امر روشهای اماربرداری مورد بررسی قرار گرفته تا تحلیل های درست انجام شود.

در ادامه صادق ضیایان مدیرکل هواشناسی استان آذربایجان غربی ضمن ارائه گزارش از عملکرد اداره کل هواشناسی در سطح استان توضیحاتی را در خصوص موانع و چالشهای پیش روی این اداره در اقدامات و هشدارهای پیشگیرانه سیلاب ارائه داد و ابراز امیدواری نمود با توسعه همکاری های مشترک بین شرکت آب منطقه ای و اداره هواشناسی استان واستفاده مطلوب از ظرفیت های موجود در زمینه های علمی، تبادل آمارواطلاعات و صدور بهنگام پیش بینی وهشدار رخدادهای هواشناسی وهیدرولوژیکی مشکلات موجود مرتفع گردد.

دراین نشست همچنین مدیران و کارشناسان دفترمطالعات پایه منابع اب و نیز مدیران و کارشناسان اداره کل هواشناسی گزارش هایی را درحوزه فعالیت خود ارائه داده و نیز به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود پرداختند.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی