چهارشنبه, 26 دی 1397

 

 

جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بوکان برگزار شد

نهمین نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بوکان با حضور مدیر منابع آب این شهرستان و اعضای شورا در سالن جلسات فرمانداری بوکان برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی، در ابتدای این نشست مهندس گوزلی مدیر امور منابع آب بوکان، ضمن اشاره به وضعیت بسیار بحرانی منابع آب در سطح شهرستان و روند کاهش آن خواستار اهتمام کلیه اعضای جلسه جهت جلوگیری از تشدید فشار بر منابع آب سطحی شهرستان و لزوم مدیریت مصرف آن گردید.

وی در ادامه به بررسی مصوبات جلسه قبل گزارشی از عملکرد اداره منابع آب شهرستان بوکان در بخش آب های سطحی و زیرزمینی  و نیز برخورد با تخلفات بخش آب این شهرستان ارائه داد..

در ادامه دکتر خسروپور معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار بوکان، ضمن اشاره به اهمیت جلسات شورای حفاظت از منابع آب از اداره منابع آب شهرستان بوکان به جهت برگزاری مستمر این جلساتتقدیر نمود.

وی با اشاره به لزوم اصلاح الگوی کشت گفت: جهاد کشاورزی در این خصوص باید فعالیت های هدفداری را تعریف نموده و کشاورزان را به سمت کاشت محصولات کم آب بر از جمله کلزا هدایت نماید.

خسرو پور همچنین خواستار رسانه ای شدن فعالیتهای شورای حفاظت از منابع آب در جهت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی هرچه بیشتر شد.

در این نشست همچنین حاضرین و اعضای جلسه ضمن بحث تبادل نظر در خصوص موارد مطرح شده نسبت به تعامل و همکاری های مناسب با اداره منابع این شهرستان قول مساعد دادند.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی