سه‌شنبه, 4 اردیبهشت 1397

 

 

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی از مسیر رودخانه شهرچای بازدید کرد

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی از شبکه آبیاری و زهکشی رودخانه شهرچای، بند های انحرافی وکانلهای شبکه بازدید ودر جریان مشکلات موجود قرار گرفت.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت با اشاره به اهمیت رودخانه شهرچای گفت: سیستم رودخانه شهرچای بدلیل تامین بخش قابل توجه آب شرب شهر ارومیه و نیازهای آبیاری اراضی کشاورزی شبکه شبکه شهرچای حائز اهمیت می باشد.

مهندس یاسر رهبردین با تاکید بر لزوم کنترل منابع و مصارف رودخانه شهرچای و توزیع صحیح و عادلانه آب در کانال شهرچای تصریح کرد: شهرچای ارومیه از لحاظ تامین آب کشاورزری، زیبایی شهر ارومیه و جذب توریست اهمیت فراوانی برای مردم شهرستان ارومیه دارد که مدیریت صحیح منابع آبی، کنترل مصرف بی رویه آب و جلوگیری از اضافه برداشتها می تواند به جریان دائمی آب در بستر رودخانه منجر شود.

وی در ادامه با اشاره به تجاوز غیر قانونی برخی افراد به حریم و بستر رودخانه شهرچای افزود: با توجه به اتمام مطاعات حریم و بستر رودخانه شهرچای، عملیات پیاده سازی حریم و بستر رودخانه در حال انجام بوده و پس از اتمام عملیات مذکور با هماهنگی مراجع قضایی، آزادسازی و رفع تصرف از حریم و بستر رودخانه شهرچای در دستور کار این شرکت قرار خواهد گرفت.

 

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی

« حمایت از کالای ایرانی »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای آذربايجان‌غربي است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا